TokenPay

TokenPay – Wallet Installation / New Address / Backup (Turkish)

By TokenPay Team | January 21, 2020, 9:48 PM

TokenPay – Wallet Installation / New Address / Backup (Turkish)

TokenPay – Wallet Installation / New Address / Backup (Turkish)

Herkese merhaba. Ben Ruben. Bugün size TokenPay cüzdanını nasıl kuracağınızı göstereceğim.  Bu yüzden her şeyden önce internet tarayıcınıza girin ve www.tokenpay.com adresine gidin. Buradan giriş yapmalısın ve daha sonra  wallets kısmından cüzdanlar sayfasına girmelisin. Buradan da ilgili cüzdanınızı alacaksınız. Yani örnek olarak; bir android telefonunuz varsa android cüzdanı, eğer MacBook’unuz varsa  Mac cüzdanınızı alacaksınız. 

Hangisini kullanıyorsanız.  Yani böylece Windows için Windows zip dosyasını indireceğiz.  İndirilenleri daha kolay bulmak için bunu bilgisayarınızda masaüstüne kaydedin.  Ayrıca zip dosyası için unzipper’a ihtiyacınız var. Herhangi bir sorun oluşursa, ücretsiz bir sürüm olan WinRAR’ı kullanabilirsiniz. you  İşte bu aşamadan sonra indirme işlemi neredeyse bitmektedir.  

Buradan sonra boş bir klasör oluşturacağım. Ve TokenPay cüzdanına isim vereceğim.  İşte gidiyoruz. Şimdi boş klasörümüze ZİP dosyamınızın indirme işlemi tamamlandır. Şimdi ne yapacağım? Boş bir klasöre Zip dosyasını kuracağım.  şimdi ise klasöre gidin ve zip dosyasına sağ tıklayın. Buradan ise aç düğmesine basın. Şimdi devam ediyoruz. Ve artık masaüstümüzde jeton ödeme cüzdanımız mevcut.  

Şimdi TokenPay.exe‘yi sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Artık işte  şimdi tam işlevsel bir jeton cüzdanına sahibiz. Fakat bu cüzdan ve adresi kullamaya  başlamadan önce herkesin bir yedek ve yeni bir cüzdan almasıgerektiğini söylemeliyim.  Varsayılan adres yenine yeni bir adres oluşturmak için bunu nasıl yapıyoruz? Varsayılan gizlilik adresi için yapmamız gereken cüzdan yönetim kısmına gitmektir.  

Ve buradan yeni cüzdan ekle kısmına tıklamalısın.  Bu yüzüzden bunu TokenPay videosu olarak adlandıracağız.Şimdi 1-2-3-4-5  olacak şekilde bir şifre ekleyeceğim. Ve tüm standartlardan ayrılabilirsiniz.  Eğer dili değiştirmek istiyorsanız bu size bir sonraki adım için bir kurtarma cümlesi olsun.  Şifrenizi ve kurtarma ifadenizi bir yere not almanız çok önemlidir. Bunu olabilecek en kötü senaryoyu öngörerek bir parça kağıda yazmanızı tavsiye ederim.  

Veya bunun yanında evinizde bir yangın çıkması durumunda bu kağıdın 2 kopyasını  yapmanızı ve 2. kopyayı başka bir yere koymanızı öneririm. Yani bu en kötü durumun bir senaryosudur.  Bunu asla bilemezsin. Bu yüzden şifrenizi ve kurtarma ifadenizi bir sonraki adımda kopyalayıp yapıştırma işlemini onaylamak için kurtarma ifadenizi doldurarak yazın.  Ve şimdi aşağıda ne yaptığımı ve bir sonraki adıma göre en iyi yolu yazın. Ve işte gidiyoruz. Eğer şimdi almaya gidersek TokenPay varsayılan videosu ve TokenPay varsayılan  video güvenliği ile karşılaşırız. Yani bu adresi kullanmak için sadece  kopya adresine tıklamanız yeterlidir.

TokenPay Staking Wallet – Create New Address
TokenPay Staking Wallet – Create New Address

Ve bu sizin teminat adresinizdir. Böylece bir jeton ödemeli left click it copy address and that’s it that’s your deposit address so that’s  cüzdanı nasıl yüklersiniz ve cüzdanı yedeklemek isterseniz nasıl adres üretilir? Bunun için bir yol daha var. Çalıştırmak için %appdata% yazın ve Tokenpay’a gelip wallet.dat dosyasını kaydedin.  Bu neredeyse tüm cüzdanını ifade eder. Bu yüzden wallet.dat dosyasını bir USD de kaydedin. Böylece TokenPay cüzdanını her zaman kurtarabilirsin. Herkesin hem yedeklemeleri hem de şifrelerle kurtarma ifadesini kullanmasını  gerçekten tavsiye ederim.

Ve herkese bu yedeklerini her ikisinide almaları adına büyük bir gayret sarfedeceğim.  Aslında belki de USB de AVRO veya daha değersiz bir para saklanması adına biraz abartıyor olablirim. Eğer iyi bir TokenPay miktarına sahipseniz  iyi bir yedeğiniz olduğundan emin olmak istersiniz. Bu yüzden videoyu beğenmenizi dilerim. Videonun daha fazla kişiye ulaşması için videoyu paylaşmanızı  ve kanala abone olmanızı rica ediyorum. Herkese iyi günler dilerim. Hoşçakalın.  

Enjoyed this article? Check out more English Tutorials or in our International category, and stay tuned to TokenPay.com for more updates.