TokenPay

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Turkish)

By TokenPay Team | January 23, 2020, 2:57 PM

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Turkish)

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Turkish)

Herkese merhaba, Ben Ruben. Bugün size TokenPay cüzdanınızın uygun bir yedeğini nasıl oluşturacağınız göstereceğim. Bu videoyu hazırlamamın sebebi, hala yedekleme yapmamış, ne yazık ki pek çok insan görüyorum. Ayrıca bazı kişiler TokenPay‘lerini bu şekilde kaybettiler.Onları daima bir yedekleme yapmaları konusunda uyardık. Yedekleme yapmanın 2 yolu var. Kurtarma kelimelerini saklayabilirsiniz ya da wallet.dat dosyasını kaydedebilirsiniz. 

Böylece öncelikle kurtama kelimelerini almak için işlemlerimize kurtama kelimeleri ile başlayacağız. Bunun için önce cüzdan yönetimize gitmelisiniz. Ve cüzdan ekle kısmına tıklayın ve cüzdanınıza bir isim verin. Ve bir şifre belirleyin. Belirleyeceğiniz şifre unutmayacağınız bir şifre olmalı. Çünkü şifre çok önemlidir. Ve kurtarma kelimelerini almak için, bir şifre daha ekleyin. Ben bir şifre ekledim. Standarlar arasında mevcut ise dilinizi belirleyin. Ben ingilizceyi seçeceğim. 

Daha sonra kurtarma kelimelerini alacaksınız. Ben sadece kopyalayıp yapıştırdım. Ama siz bunu bir parça kağıda çok dikkatli bir şekilde yazmalısınız. Bu soğuk depolama kurtarma kelimeleridir.Bu yüzden asla Google Drive ve benzeri şeyler üzerinde kaydetmeyin. Sadece kağıda yazın. Çünkü internet ortamında kalması hiç güvenli değildir. Sonraki adımda bunu boşluğa yazın. Ama siz benim yaptığım gibi kopyala- yapıştır yapmayın. Siz yazmalısınız. Daha sonra sadece yazın ve bu şekilde doğru olduğundan emin olun. 

Tamam.Şimdi gidebiliriz. Artık siz hesabınızıyou can now use para gönderip alabilmek için kullanabilirsiniz. Cüzdan kurtama kelimelerini ve şifrenizi kesinlikle unutmayın. Eğer cüzdanınızı güvenli bir şekilde kurtarmanız gerekiyorsa bunlar gereklidir. Şimdi genel bakışa gidecek olursak.Cüzdan almayı kastediyorum. Şimdi bilgisayarınızın bozulduğunu varsayalım. Kurtarma kelimelerini ve şifreyi kullanabilirim. Ve bu cüzdan adresini geri alacağım. Ve cüzdana tekrardan erişeceğim. Eğer bir cüzdan kurtarma kelimeleri ile nasıl içe aktaracağınızı öğrenmek isterseniz, Bu videonun sonuna, konuya ilişkin başka vir videonun linkini aktaracağız. 

Yedekleme yapmak için USB gibi cihazlarda saklayabileceğiniz wallet.dat dosyası ile mümkün olan başka bir yöntem daha mevcut. Öyle ki erişim sağlamak için “RUN” yazmalısınız. Bu Amerika ve ingilizce dil kullanılan bilgisayarlar için geçerlidir. Eğer diliniz uygun değil ve RUN yazamıyorsanız, bizde %appdata% türünü çalıştıracağız. “OKAY”a tıklayın ve TokenPay’dan T TokenPay‘a gidin. Gittiğinizde burada wallet.dat dosyasını göreceksiniz. Kopyalamak için sağ tık yapmanız yeterlidir. Ve bu dosyayı bir USB bellekte saklamanızı kesinlikle tavsiye ederim. 

Bir UBD’den Wallet.dat dosyasını alacaksınız. ve evinizin dışında 2. bir yedeklemenin olmasını sağlauacaksınız. Evinin yandığını veya buna benzer her ne olursa olsun bir olay gerçekleşeceği üzerine bir kıyamet senaryosu yaratalım. Eğer tüm yedeklerinin tek bir yerde ise cüzdanınızın kullanımına erişemezsiniz. Söylemek istediğim şu ki; yanlış gidebilecek çok şey var. Eğer evinizin dışında bir yerde muhafaza ederseniz, her zaman bir yerde başka bir yedeklemenin olduğunu garanti altına almış olursunuz. Ben de şifre ve dosyalar için USB bellek kullanıyorum. Cüzdanımda çok fazla para yok ancak, Eğer iyi bir miktarda jeton ödemeniz varsa onları güvende tutmak için buna değer.

if MAC üzerinden işlem yapmak istiyorsanız bu da mümkün. Burada bir arama penceresi açtım. TokenPay‘in kapalı basma komutunun olduğundan emin olun Shift + G ye basılı tutun Görüntülenen pencerede: library/ application/support/TokenPay yazın. Bu, Windows uygulama klasöründe bulunan aynı dosya olan wallet.dat’ı yedekler. Eğer tüm dosyaları silmek isterseniz bunu yapın. Sadece yedekleme yapmak istediğinizde wallet.dat senkronizasyonunu düzeltin. Ve bu kısmı atalayabilirsiniz. Umarım bu videonun tadını çıkarırsınız ve size faydalı olur. Eğer sorularınız varsa videonun altına yorum olarak belirtmekten çekinmeyin. Hepinize güzel bir gün diliyorum. Hoşçakalın. 

Enjoyed this article? Check out more English Tutorials or in our International category, and stay tuned to TokenPay.com for more updates.