TokenPay

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Slovak)

By TokenPay Team | January 17, 2020, 11:11 PM

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Slovak)

TokenPay Cryptocurrency Wallet Backup Guide (Slovak)

Zdravím všetkých, to je Ruben a dnes vám ukážem ako si spravi  zálohu vašej TokenPay peňaženky. Takže dôvod prečo robím na to zvl᚝ video je,  lebo stále pozorujem veža žudí, ktorí si nespravili zálohu a bohužiaž niektorí z nich stratili svoje TokenPay aj napriek nášmu varovaniu,  že si majú spravi zálohu. Sú tu dve možnosti ako si spravi zálohu. Môžete si spravi obnovovaciu frázu a môžete si spravi wallet.dat súbor. Tak začneme  s obnovovacou frázou. Aby ste dostali obnovovaciu frázu musíte ís do “wallet management” a stlači “add new wallet”. 

Dajte svojej peňaženke meno, “wallet  video” a zadajte jej heslo. Pre istotu si heslo niekde zapíšte alebo si vytvorte  heslo, pri ktorom si budete istý, že ho nezabudnete. Pretože heslo je tiež dôležité.  “Pridajte volitežné heslo k zabezpečeniu obnovovacej frázy”. Takže som pridal heslo. Stačí len dodržiava kritériá. Vyberte si jazyk ak je to niektorý z týchto.  Ja som vybral angličtinu a potom dostanete obnovovaciu frázu. 

Ja ju len skopírujem  a prilepím. Ale vy by ste mali by vežmi opatrný a mali by ste si ju napísa na kúsok papiera. Je  to ako chladné úložisko obnovovacej frázy. Tak si ju zapíšte na kúsok papiera. Nikdy si ju neukladajte na niečo ako Google Drive alebo niečo podobné. Nie je to bezpečné  drža ju na internete. Tak si ju zapíšte, stlačte ďalší krok, vyplňte vašu frázu. Takže, nerobte to čo teraz robím ja s kopírovaním a prilepením. Mali by ste si ho len zapísa  a potom to musíte napísa sem. 

Len sa uistite, že to je správne. Oh, to je spä.  OK. To je prečo, poďme ďalej. “Teraz môžete použi vᚠúčet na odosielanie a prijímanie prostriedkov :)” “Pamätajte na to aby ste držali vašu obnovovaciu  frázu a heslo (ak je nastavená) v bezpečí v prípade, že budete niekedy potrebova obnovi vašu peňaženku.” Ak teraz pôjdeme do “overview”, mám na mysli “doručené”, “wallet video default”. 

Kedykožvek  použijete túto peňaženku, povedzme, že môj PC sa teraz pokazí, môžem použi obnovovaciu frázu a  heslo a dostanem spä túto adresu peňaženky a budem ma k nej znova prístup. Ak chcete vedie ako importova peňaženku s obnovovacou  frázou, spravili sme k tomu pár vecí, ktoré budú pripnuté na konci tohto videa. Je tu ďalšia cesta ako spravi zálohu a je to s wallet.dat súborom,  ktorý môžete umiestni na niečo ako USB. Tak aby ste sa k nemu dostali, musíte napísa “RUN”. 

Toto je pre USA a anglické počítače ak máte nadstavené  tieto jazyky. Ak nemáte napíšte “RUN” vo vašom materinskom jazyku. Takže, ideme do RUN  napíšeme %Appdata% , stlačíme OK, pôjdeme až ku písmenu “T” ako TokenPay. “S”, “T”, TokenPay, tu to máme. A vidíte tu wallet.dat súbor.  Musíte len kliknú pravým, skopírova si to a potom by som vám odporučil skopírova to aj do USB súboru. Takže, ak si to skopírujete na USB budete ma vᚠwallet.dat  na USB. 

A potom budete ma dve zálohy. Ako vždy uschovajte najmenej jednu  zálohu mimo vášho domu. Som skutočný vyznávač katastrofických scenárov,  hocičoho takého. Povedzme, že vᚠdom vyhorí alebo niečo podobné. Nie je rozumné,  ak máte všetky svoje zálohy na jednom mieste. Myslím, že je tu tožko vecí, ktoré by sa možno pokazili, viete. Ak si ju dáte mimo vášho domu,  budete ma vždy garantované, že máte ďalšiu zálohu niekde v bezpečí. Takže, uložte si to na USB, ja sám používam USB s heslom na USB. Bolo to asi 20 dolárov, nejakých 16 euro. 

Takže nie je to veža peňazí ak  máte slušnú sumu TokenPay. Určite stojí za to si ich udrža v bezpečí. Ak  chcete tento postup použi na Mac, tiež je to možné. Mám to tu, otvorte “finder window” a zaistite, že TokenPay je zatvorený. Stlačte “command + Shift  + G” – do okna “ís”, ktoré sa objaví vpíšte: library/ application/support/TokenPay. Sú tam rovnaké súbory obsiahnuté ako v priečinku aplikácie Windows. 

Zálohujte wallet.dat  súbor a vymažte všetky súbory v priečinku. Toto sa robí ak chcete spravi  wallet.dat opravu synchronizácie. Mimochodom, ak chcete spravi len zálohu, musíte ho skopírova a môžete to preskoči, túto  čas. Dúfam chlapci, že ste si užili toto video. Dúfam, že vám pomôže. Ak budete ma nejaké otázky, neváhajte sa pýta pod komentármi. Chlapci, želám vám skvelý  deň. Končím. Bye  

Enjoyed this article? Check out more English Tutorials or in our International category, and stay tuned to TokenPay.com for more updates.